Posty

Obraz
BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o zagrożeniach związanych z korzystaniem z mediów elektronicznych i Internetu.
Pani rozdała nam karteczki opisujące różne czynności związane z korzystaniem z mediów elektronicznych, a naszym zadaniem było dopasować je do 3 kategorii: bezpieczna czynność, niebezpieczna czynność oraz czynność, którą trudno było ocenić. Każda z grup świetnie poradziła sobie z zadaniem.Wspólnie wszystko omówiliśmy i teraz już wiemy, które zachowania są bezpieczne, a na które musimy uważać.

Naszą wiedzę dodatkowo wzmocniła zabawa ruchowa.Musieliśmy się wcielić w „skórę” innych osób.Było śmiesznie, ale to właśnie zabawa uświadomiła nam, że np. długie spędzanie czasu przed komputerem i telefonem spowoduje, że następnego dnia będziemy śpiący albo, że komentarze, które piszemy mogą spowodować, że ktoś będzie smutny lub radosny.


Stwierdziliśmy, że sami powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo tzn.:
- nie grać za długo, - robić przerwy w czasie korzysta…
Obraz
DOBRE MANIERY

Dzisiaj na zajęciach dyskutowaliśmy na temat ”Co by się działo w szkole czy na świecie, gdyby teraz każdy zaczął robić to, na co ma ochotę i nie obowiązywałyby żadne reguły”.
Stwierdziliśmy, że nie moglibyśmy się z nikim dogadać, byłby wieki bałagan i chaos, nie czulibyśmy się bezpiecznie. Pani pedagog uświadomiła nam, że zasady i reguły są potrzebne nie tylko w codziennym życiu, ale także i w Internecie. Dlatego omówiliśmy i spisaliśmy takie reguły i zasady, którymi powinniśmy się kierować jako użytkownicy Internetu. Postanowiliśmy umieścić je na naszym blogu, aby o nich pamiętać oraz żeby inni uczniowie również mogli z nich skorzystać.


Zasady obowiązujące w InternecieBądź kulturalnyBądź ostrożnyNie wstawiaj zdjęć koleżanek i kolegów bez ich zgodyNie obrażaj innychNie przeklinaj/nie pisz brzydkich słówNie zamieszczaj nieprawdziwych informacji, kłamstwNigdy nie podawaj swoich danych osobowychUżywaj zwrotów grzecznościowychDbaj o poprawną pisownięKorzystaj tylko z bezpiec…
Obraz